התאמה למובייל – בניית אתרים ריספונסיביים

זה לא סוד שבשנים האחרונות חדירתם של מכשירי הסמארטפון והטאבלט הולך וגדל בהתמדה לקהלים רחבים באוכלוסיה. עד לפני מספר שנים, אדם שהחזיק בסמארטפון היה נחשב לפריק של גאג'טים – נשמע מגוחך לא?
לא רק שכמות המכשירים גדלה, אלא גם ההיצע גדל ואיתם השתפרו תשתיות הגלישה ולכן זה כה טבעי שכמות הגולשים במכשירי המובייל רק הולכת וגדלה באחוזים ניכרים מדי שנה.
 
אנו מאמינים שכל אתר חייב לקבל התאמה למכשירי מובייל בצורה זו או אחרת וזאת, כדי לשמר את חווית המשתמש באתר גם בגלישה במובייל ובכך להבטיח שהמשתמשים ימשיכו לגלוש בו ולא יעברו למתחרים. לאתר ריספונסיבי או אתר מותאם למובייל יתרונות רבים, נמנה חלק מהם:

  • זמן הגלישה ארוך יותר ולכן לתוכן שבאתר יש ערך תדמיתי וכלכלי גבוהים יותר.
  • אתר ריספונסיבי / אתר מותאם מחזק את ערכי החברה ו/או המוצר בקרב הגולשים. באתר רגיל קשה מאוד לגלוש בצורה סבירה במובייל ולכן אחוז הנטישה הוא גבוהה, יתרה מזאת אתר רגיל נתפס בעיני הגולשים כאתר לא עדכני, וטבעי שאותם גולשים ישליכו זאת גם על המוצר או המותג המוצגים באתר.
  • כיום גם מנועי חיפוש מדרגים את האתרים ע"פ התאמתם. ע"פ כל מומחי קידום אתרים (SEO) ידוע וברור שאתרים ריספונסיביים / אתרים מותאמים מקבלים דירוג גבוהה יותר.

בניית אתרים ריספונסיביים

 
קיימים שני סוגים עיקריים של התאמת אתר:
אתר ריספונסיבי – אתר המשנה את צורתו ומארגן את המקטעים השונים בהתאם לרזולוציית המסך, כך שכל האלמנטים או חלקם יסתדרו באופן ברור וטבעי. היתרון הגדול הוא שאין צורך בניהול כפול של תוכן וההתאמה נעשית במספר שלבים – מחשבים שולחניים, טאבלטים וסמארטפונים.
אתר מותאם – אתר שעובד לרוב במקביל לאתר הראשי וטעינתו נעשית על פי זיהוי המכשיר המציג את האתר ולא ע"פ רזולוציית המסך. בדר"כ נבחר לעשות אתר מותאם רק כשאנו רוצים להקים "אתר מצומצם" שבו כמות התכנים המוצגת היא קטנה יותר. ניתן גם להקים אתר מותאם תוכן לסלולר שבו נציג תכנים שונים מהתכנים באתר הרגיל.
 
ברוב המקרים אנחנו נמליץ על בניית אתרים ריספונסיביים (כדוגמת האתר שלנו) מאחר והם נותנים את המענה המקיף והאיכותי ביותר.
 
נקודה נוספת וחשובה לא פחות היא אופן  ההתנהגות של קהל הגולשים במובייל. בעוד שעל מסכי המחשב הרגילים השליטה מתבצעת ע"י עכבר, במובייל כל השליטה מתבצעת על מסכי טאצ' מה שמצריך מאיתנו להשתמש בטכנולוגיות שונות היודעות לתת מענה לצרכים אלו. התנהגויות של סריקת הנתונים ע"י הגולשים וקליטת התכנים באופן אינטואיטיבי, גם היא נלקחת בחשבון בעת תכנון האתר.
 
נסכם זאת כך – כיום, אתרים ריספונסיביים או אתרים מותאמים הם אינם מותרות אלא ברירת מחדל. מי שלא יבין זאת יישאר מאחור וישאיר את הזירה המתפתחת הזו למתחריו!

שרותי הסטודיו
סטודיו ספרטה עיצוב אתרים
עקבו אחרינו ב
נגישות