חווית משתמש UX

חווית משתמש היא שילוב של מספר עקרונות המציבים את הגולש במרכז וסביבו בונים את הזירה שאליה הוא ייחשף. העקרונות העיקריים הם: שימושיות, נגישות, התמצאות באתר, מהימנות, אסטתיות, שמישות וערך האתר. כל אלו  ומהווים את היסודות לטיפול יסודי הנוגע לחווית המשתמש.

 

חווית משתמש

 

בשנים האחרונות כולנו נחשפים להתקדמות בטכנולוגיות ומטדולוגיות שונות. אותן טכנולוגיות משפיעות במישרין על אתרי אינטרנט ויישומים אשר הופכים להיות מורכבים יותר. אותה מדיה שבעבר היתה סטטית הפכה אט אט למדיה המעניקה חוויה אינטרקטיבית ועשירה מאוד.

 

כאשר אנו עוסקים בחווית משתמש – User Experience או בקיצור UX, אנו מטפלים בסוגיות שונות, לדוגמה האם האתר ברור וקל לתפעול? האם האתר נעים לשימוש וגורם להרגשה מזמינה לגולשים בו? האם האתר מספק עבור הגולשים חומר רלוונטי בעל ערך? שקיפות האתר אל מול מנועי חיפוש ועוד שאלות רבות.

 

טיפול נכון בסוגיית חווית משתמש אמור לענות על כל השאלות הללו ובסופו של דבר לתת תשובה חיובית לכל אחת מהן.

כניסתם של המכשירים השונים כגון טאבלטים וסמארטפונים, הופכים את עבודתנו למורכבת יותר – הרבה יותר.

המושג אתר ריספונסיבי הפך למוכר יותר בקרב נחלת הכלל ואינו "שייך" רק לקהל המקצועי. התייחסות עוד בשלב העיצוב לריבוי המכשירים ומתן פתרונות עיצוביים בכל אחד ואחד מהמצבים הריספונסיביים עוד טרם שלב הפיתוח, יביא אותנו לתוצאה של חווית משתמש גבוהה באתר בין עם זה מחשב עם מסך גדול, מחשב נישא, טאבלט או סמארטפון.

 

אתר בעל חווית משתמש גבוהה יגרום לגולשים להישאר זמן רב יותר ולספוג בצורה טובה יותר את המסרים והתכנים שאנו רוצים להעביר. אתר בעל חווית משתמש גבוהה יגרום לגולשים להמליץ עליו לחברים, ברשתות החברתיות ובפורומים וע"י כך להפוך לשגרירים.

שרותי הסטודיו
סטודיו ספרטה עיצוב אתרים
עקבו אחרינו ב
נגישות